Yaşam Bilimleri Şırıngaları

Hamilton Company, yaşam bilimi uygulamaları için çok çeşitli şırıngalar sunmaktadır. Jel yükleme şırıngalarından özel iğnelere ve hayvan enjeksiyonları için özel şırıngalara kadar Hamilton, birçok hassas sıvı işleme uygulaması için bir çözüme sahiptir.

Neuros Şırıngaları

Hamilton Neuros şırıngaları, farelere ve farelere sinirbilim enjeksiyonlarının benzersiz ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır.

Küçük Ölçü Metal İğneler

Hamilton'un küçük çaplı çıkarılabilir iğneleri 22-34 gauge arasında mevcuttur ve çoğu hayvan bilimi uygulamasına uyum sağlamak için özelleştirilebilir uzunluk ve nokta stilleri sunar.

7000 Serisi Şırıngadan Cam Kapiler Aksesuarlar

Hamilton, düşük ölü hacimli Çıkarılabilir İğne (RN) şırıngalarını PEEK ve Cam Kapiler borulara uyarlamak için çeşitli basit ve sağlam bağlantı seçenekleri sunar.

Dişli Pistonlu Şırıngalar

Dişli Pistonlu Şırıngalar, son derece hassas piston hareketi veya dakika sıvı manipülasyonu gerektiren uygulamalar içindir. Şırınga hacmine bağlı olarak piston devri başına 0,33 ila 37,79 µL arasında dağıtım yapabilirsiniz.

Jel Yükleme Şırıngaları

Jel Yükleme Şırıngaları, şeritleri bir elektroforez jeli üzerine yüklemek için mükemmel olan küçük çaplı iğnelerle tasarlanmıştır. En yaygın uygulama multipleks DNA dizileme metodolojileridir.

Tek Kanallı Jel Yükleme Şırıngaları
Çok Kanallı Jel Yükleme Şırıngaları
Ayarlanabilir Çok Kanallı Jel Yükleme Şırıngaları

Mikro Şırınga Pipeti

Mikroşırınga Pipetleri, PTFE uçlarının kolayca takılması için özel bir 3/4" elektrokonik iğneye sahiptir. Numuneniz yalnızca tek kullanımlık PTFE uçlarını ıslatarak numune çapraz kontaminasyonunu ortadan kaldırır. Yaylı piston ve ayarlanabilir durdurucu, 0,2 ila 3 µL arasında mükemmel tekrarlanabilirlik sağlar.

Pipet Kontrolörü

Pipet Kontrol Cihazları, cam pipetleri kolay ve hassas bir şekilde doldurmak için kauçuk ampullerin yerine kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Serbest kayar piston pipeti kabaca doldurur ve tırtıklı piston vidası ince hacim ayarını tamamlar.

VDRL Antijen Dağıtıcı

VDRL Antijen Şırıngası, VDRL antijen testi için dağıtım adımlarını basitleştirmek üzere tasarlanmıştır. Test, reaktifin saptanması için kullanılacak mikroskobik treponemal olmayan bir flokülasyon testidir.

Belgeler

Hamilton’ın bilgi tabanı bir dizi açıklayıcı makale, sık sorulan sorular ve belge indirmeleri sağlar.

Başvuru Kılavuzu - Laboratuvar Şırıngaları ve İğneleri

Şırınga ve İğne Referans Kılavuzu, Hamilton Company'nin eksiksiz şırınga ve iğne portföyü hakkında ayrıntılı bilgi sağlar. Temizlik ve önleyici bakımdan ayrı parça numaralarına kadar her şey gözden geçirilebilir. Ayrıca, çimentolu iğneler ve luer uçları gibi şırınga uçları arasında seçim yapmanıza yardımcı olacak seçim çizelgelerini de içerir.

Talimatlar - PEEK Boru ve Çekilmiş Cam İğne Konnektörleri

Bu belgede açıklanan şırınga ve iğne aksesuarları, Microliter™ ve Gastight® şırıngalar için kolayca doldurulan bağlantılar gerektiren düşük ölü hacimli uygulamalar için geliştirilmiştir. Aşağıda açıklanan konektörler ve halkalar, nominal hacmi 0,5–0 olan 600, 700, 800, 900, 1700, 1800 ve 7000 serisi şırıngalarda bulunan küçük Çıkarılabilir İğne (RN) ve Tırtıllı Göbek (KH) sonlandırmaları ile kullanım için tasarlanmıştır. 100 uL.

Teknik Not - Hamilton Şırınga Performansının Belirlenmesi

Bir şırınga ile verilen deiyonize su numunelerinin kütlesinin belirlenmesine dayanan genel bir prosedür. Gerçek hacim, belirli sıcaklıklarda suyun yoğunluğuna göre hesaplanır.