Microliter Şırıngalar

Mikrolitre şırıngalar yalnızca sıvılarla kullanım içindir. İnce delikli bir şırınga namlusu ile elle takılan paslanmaz çelik bir piston içerirler. Bu şırıngalar, çökelmeye veya camla yapışmaya meyilli olmayan homojen numuneler için idealdir.

Uygun koşullar altında, piston aşınması minimumdur ve bir Mikrolitre şırınganın ömrü neredeyse sınırsızdır. Bununla birlikte, Mikrolitre şırınga ile heterojen solüsyonlar kullanırken, kullanıcı her kullanımdan sonra şırıngayı temizleme konusunda özellikle dikkatli olmalıdır. Daha fazla bilgi için, şırıngalarımızın uygun şekilde bakımına ilişkin Hamilton Şırınga Bakım ve Kullanım Kılavuzumuza bakın.

Bazı durumlarda titiz temizlik bile yeterli olmaz ve namlu kirlenir. Cam üzerindeki tortular, cam ile piston arasındaki sıkı toleransları tehlikeye atarak pistonun donmasına neden olur. Hamilton Microliter şırıngaları için pistonlar, hasar görmüşse değiştirilemez veya değiştirilemez. Heterojen çözümler için gaz geçirmez bir şırınga en iyi seçenektir.

600 Serisi Mikrolitre Şırıngalar

Hamilton Company'nin 600 serisi şırınga serisi, son derece düşük hacimli şırıngalardır. 600 serisi şırıngalar, 700 serisine benzerdir, sadece yarısı strok uzunluğuna ve güçlendirilmiş paslanmaz çelik pistona sahiptir.

700 Serisi Mikrolitre Şırıngalar

700 serisi şırınga, elle takılan orijinal Hamilton şırıngasıdır. Bu şırınga serisi, 0,5 μL'den 500 μL'ye kadar olan hacimleri dağıtmak için idealdir. Bu seride çeşitli farklı sonlandırmalar ve iğne seçenekleri mevcuttur.

800 Serisi Mikrolitre Şırıngalar

800 serisi şırıngalar, orijinal 700 serisi şırıngaların güçlendirilmiş piston versiyonudur. Şırınganın flanşına mavi bir Şırınga Tutucu takılıdır. Şırınga Tutucu, şırıngayı tutmak için hazneyi ısıtmayacak ve dağıtım hatalarına neden olmayacak bir nokta sağlar.

900 Serisi Mikrolitre Şırıngalar

900 serisi şırınga, 800 serisi şırınganın ekonomik versiyonudur. Bu şırınga serisi, 0,5 μL'den 10 μL'ye kadar olan hacimleri dağıtmak için idealdir. Şırınga tutucu, şırınga haznesine kalıcı olarak takılır.

7000 Serisi Mikrolitre Şırıngalar

7000 serisi şırınga, elle takılan orijinal Hamilton şırıngasıdır. Bu şırınga serisi, 0,5 μL'den 500 μL'ye kadar olan hacimleri dağıtmak için idealdir. Bu seride çeşitli farklı sonlandırmalar ve iğne seçenekleri mevcuttur.

Mikrolitre Şırınga Serisi Karşılaştırması

Seri Şırınga Hacmi Model No Bitiş
600 2.5 – 5 µL 62 – 65 Removable Needle
700 5 – 500 µL 75 – 750 Cemented Needle, Removable Needle, Luer Tip
800 5 – 250 µL 85 – 825 Cemented Needle, Removable Needle
900 5 – 10 µL 95 – 901 Cemented Needle, Removable Needle
7000 0.5 – 5 µL 7000.5 – 7105 Knurled Hub

Belgeler

Hamilton’ın bilgi tabanı bir dizi açıklayıcı makale, sık sorulan sorular ve belge indirmeleri sağlar.

Başvuru Kılavuzu - Laboratuvar Şırıngaları ve İğneleri

Şırınga ve İğne Referans Kılavuzu, Hamilton Company'nin eksiksiz şırınga ve iğne portföyü hakkında ayrıntılı bilgi sağlar. Temizlik ve önleyici bakımdan ayrı parça numaralarına kadar her şey gözden geçirilebilir. Ayrıca, çimentolu iğneler ve luer uçları gibi şırınga uçları arasında seçim yapmanıza yardımcı olacak seçim çizelgelerini de içerir.

Teknik Not - Hamilton Şırınga Performansının Belirlenmesi

Bir şırınga ile verilen deiyonize su numunelerinin kütlesinin belirlenmesine dayanan genel bir prosedür. Gerçek hacim, belirli sıcaklıklarda suyun yoğunluğuna göre hesaplanır.

Talimatlar - Mikrolitre Şırıngalar

Şırıngaların doğru kullanımı, temizlik ve sıcaklık ve basınç spesifikasyonları hakkında temel bilgileri edinin.

Talimatlar - Şırınga Kalibrasyonu

Hamilton'ın gravimetrik bir ölçüm aracılığıyla şırınga kalibrasyonunu nasıl ele aldığı hakkında bilgi edinin.