Microlab 600 Dilüsyon Cihazı

Microlab 600 Serisi Dilüsyon Cihazı

Microlab 600, sıvıları hızlı ve kolay bir şekilde seyreltmek ve dağıtmak için tasarlanmış bir grafik kullanıcı arayüzüne sahip son derece hassas bir şırınga pompasıdır. Bu pozitif yer değiştirme sistemi, bir sıvının viskozitesinden, buhar basıncından ve sıcaklığından bağımsız olarak %99’dan daha iyi doğruluk sağlar. İnert sıvı yolu, numunenin taşınmasını en aza indirir ve sert kimyasallarla uyumluluğu artırır.

Bir dilüsyon cihazını nasıl sipariş edebilirim?

Microlab 600 Dilüsyon Cihazları, gerekli tüm hortumları, şırıngaları ve aksesuarları içeren eksiksiz paketler halinde satılmaktadır. Kullanılabilir seçenekler aşağıdaki tablodadır. Doğru paketi seçmek için bir kontrolör, el probu ve şırınga boyutları seçmeniz gerekecektir.

Katalog No Kontrol Ünitesi El Probu Dilüsyon Şırıngası Numune Şırıngası
ML615-DIL Basic Concorde 10 µL – 50 mL 10 µL – 50 mL
ML625-DIL Advanced Concorde 10 µL – 50 mL 10 µL – 50 mL
ML625-DTHP Advanced DTHP 10 µL – 50 mL 10 µL – 50 mL

Şırınga Seçimi
Her zaman aynı seyreltmeyi yapmayı planlıyorsanız, istenen numuneye ve seyreltici hacmine en yakın nominal hacme sahip şırıngaları seçin. Aynı cihaz kurulumuyla çeşitli farklı uygulamalar yapmayı planlıyorsanız, dağıtım hacminden ve doğruluktan ödün verilmesi dikkatli bir şekilde düşünülmelidir.

Optimum dağıtım hacmi aralığı
Bir şırınga nominal hacminin %10’unun üzerinde dağıtım yapıldığında, %1 doğruluk ve %0,2 hassasiyet elde edilir. Bir şırınga nominal hacminin %1’ine kadar makul doğruluk elde edilebilir. Microlab 600 şırınga, dağıtım hacimlerinin nominal şırınga hacminin %0.01’inden daha az artışlarla programlanmasına izin verir.

Örnek Şırınga Hususları
Bir numune şırıngası seçerken el probunu dikkate almak önemlidir. Tek Kullanımlık Uçlu El Probu (DTHP) kullanırken maksimum uç hacmi 1 mL olduğundan daha büyük bir numune şırıngası seçmek mantıklı olmaz. Concorde El Probu ile şırınga, dağıtım hortumunun hacminin %80’ini geçmemelidir. Daha büyük bir numune boyutu gerekliyse daha uzun özel boru tertibatları mevcuttur.

Seyreltici Şırınga ile İlgili Hususlar
Bir seyreltici şırınga seçerken, seyreltmenizin istenen nihai hacmini akılda tutmak önemlidir. Enstrümanın hazırlanmasını dikkate almak da çok önemlidir. 10 µL’lik bir şırınga seçmek mümkün olsa da, bu kadar küçük bir şırınga ile doldurma ve dağıtma hortumunu hazırlamak çok uzun zaman alabilir. Uygulamada 1 mL veya daha büyük bir şırınga tercih edilir.

Seyreltme Sihirbazları

Hızlı Başlangıç Yöntemi
Bu yöntem, hem ‘Temel’ hem de ‘Gelişmiş’ denetleyicide mevcuttur. Bir seyreltme yöntemini programlamanın en hızlı yoludur, ancak en az seçenek ve işlevselliğe sahiptir. Sol seyreltici şırıngası ve sağ numune şırıngası için bir hacim ayarlayın ve gitmeye hazırsınız!

Seyreltme Sihirbazı
Seyreltme sihirbazı, ‘Gelişmiş’ kontrolörde mevcuttur. Numune hacmi, oranı veya nihai hacme göre dilüsyonları girmek için esnek bir arayüz sağlar. Sihirbaz ayarları favoriler olarak kaydedilebilir veya özel bir yöntem olarak saklanabilir. Ek sihirbaz özellikleri şunları içerir:

Numune ile seyreltici arasında veya numune aspire edildikten sonra Hava Boşluğu
Seyreltmeden sonra durulamak için yıkama hacmi
Şırınga Aspirasyon ve Dağıtım Hızları

Tek Kullanımlık Uçla Seyreltme
Hücrelerin kültürlendiği veya DNA’nın amplifiye edildiği biyolojik numuneler için tek kullanımlık bir uç tercih edilebilir. Bu durumda numune aspire edilir ve seyreltici dağıtılmadan önce atılan tek kullanımlık uç kullanılarak dağıtılır.

Tozdan Standart Hazırlama
Analitik analiz için standartların hazırlanması genellikle hassas tartım ve tozların hacimsel cam eşyalara aktarılmasını gerektirir. Kuru Ağırlık Seyreltme Sihirbazı, istenen konsantrasyonu elde etmek için gereken sıvı hacminin doğrudan bir şişeye tartılmasını ve otomatik olarak hesaplanmasını sağlar. Artık aktarım hataları ve hantal hesaplamalar yok.

Opsiyonel Seyreltme Sihirbazlarını İndirin

Bu isteğe bağlı Sihirbazlar, yazılım revizyonu 5003 veya üzerini çalıştıran herhangi bir Gelişmiş Denetleyiciye kurulabilir. Aşağıdaki eklenti dosyalarını indirin ve Microlab 600’ün SD kartına kaydedin. SD kartı takın ve Yardımcı Programlar menüsünde bulunan Güncelle Simgesine basın

Çoklu Örnek Seyreltme Sihirbazı

Bu sihirbaz, aynı reaksiyonda 3 veya daha fazla çözeltinin karıştırılmasını gerektiren uygulamalara yardımcı olur. Çözeltiler Concorde El Sondasına aspire edilir.

Tek Kullanımlık Uç Seyreltme Sihirbazı

Tek Kullanımlık Uçlu El Probu (DTHP) ile doğru dağıtımlar elde etmek için kan gibi viskoz sıvıların telafi edilmesi veya ters pipetleme yapılması gerekebilir. Bu eklenti, bu zor sıvılarla olağanüstü doğruluk elde etmek için pipetlemeyi değiştirme seçeneklerine olanak tanır.

Tek Kullanımlık Uçlu Çoklu Örnek Seyreltme Sihirbazı

Bu sihirbaz, aynı reaksiyonda 3 veya daha fazla çözeltinin karıştırılmasını gerektiren uygulamalara yardımcı olur. Çözeltiler Tek Kullanımlık Uçlu El Probu (DTHP) içine aspire edilir.