Tarama

Doku ayrıntılarının net bir şekilde görüntülendiğinden emin olmak için cam slaytlar taranır ve milyarlarca piksel yüksek tanımlı görüntü verisi elde edilir.

Tarama modu

Çok sayıda lam taramak için iki “Toplu” mod ve lamları tek tek taramak için “Telik” mod içerir. NanoZoomer serisi, cam slaytları dijital lamlara dönüştürmek için kolay bir yol sağlayan NZAcquire veya NDP.scan gibi kendi görüntü alma yazılımlarıyla birlikte gelir. Uygulamalarınıza uyacak şekilde üç farklı tarama modundan birini seçebilirsiniz.

Batch mod tarama

Tam otomatik

NDP.scan ve NZAcquire, tarama için gereken tüm işlemleri otomatik olarak gerçekleştirir. Buna slaytların yüklenmesi, numune konumunun tanınması ve tarama alanlarının, odak noktalarının ve diğer seçeneklerin ayarlanması dahildir.

Tarayıcının maksimum kapasitesine kadar tarama yapabilir.

Yarı otomatik

Her slayt için tarama seçeneklerini ayarlamanız yeterlidir; NanoZoomer slaytları otomatik olarak tarar.

Yapılandırılabilir seçenekler:

Tarama alanı
Tarama çözünürlüğü (20× veya 40× modu)
Katman sayısı (Z yığını)
Odak noktası konumları

Tekli mod tarama

Tek slayt modu

Her bir slayt için tarama işlevlerini ayarlayabilirsiniz. Yapılandırılabilir işlevler, yarı otomatik için mevcut olanlarla aynıdır. Ek olarak, tekli slayt modunda odak noktalarını doğrulayabilir ve her bir odak noktasında manuel olarak hassas ayarlamalar yapabilirsiniz.

Profil fonksiyonları

NanoZoomer serisi, numune boyutu ve eşik gibi tanıma koşullarını kaydetme özelliğine sahiptir. Bu profili her bir kullanıcı ve boyama türü için oluşturarak aynı ayarlarla kolayca tarama yapabilirsiniz. Profil işlevini ve NDP.serve3 Web slayt sunucusunu birleştirerek, taramadan görüntü yayınlamaya kadar otomatik olarak gerçekleşen bir iş akışı oluşturabilirsiniz.

Barkod okuma

NDP.scan otomatik olarak 1D* veya 2D** barkodu okuyabilir ve bu bilgiyi dijital slayta dahil edebilir. Bu işlev, slayt verilerini diğer veritabanlarıyla paylaşmayı kolaylaştırır.

Z-stack tarama

Hücre kümeleri ve kalın dokular gibi 3 boyutlu yapılara sahip örnekler vardır. Gözlem sırasında odak ayarı gerektirirler. Bu tür slaytları işlemek için NanoZoomer serisi, numunede farklı derinliklere odaklanmanıza izin veren Z-yığın özelliği ile donatılmıştır. NDP.view2 görüntüleyici yazılımı, tıpkı bir mikroskobun odağını ayarlar gibi, bir Z yığını slaytındaki odağı ayarlamanıza olanak tanır. Ayrıca bir ilgi alanına işaret edebilir ve maksimum netlik için NDP.view2’nin otomatik odak uygulamasına izin verebilirsiniz.

Odak ayarlama

NDP.scan, odağı numune yüzeyini izliyormuş gibi ayarlayabilir. NanoZoomer serisi, düz yüzeyler için tek bir odak düzlemi kullanır, ancak bir numunenin yüzeyi düzgün değilse, NanoZoomer serisi numune alanını daha küçük bölgelere böler ve her alana uygun bir odak düzlemi atar.

Odak puanlama

Slayt üzerindeki kir veya numune katlanması nedeniyle oluşan tarama hatasını önlemek için taramadan sonra slayt kalite kontrolü yapılır. NanoZoomer serisi, taranan tüm slayt görüntülerini otomatik olarak değerlendirir ve kalite incelemeniz için her slayt için bir odak puanı oluşturur. Her kontrol noktası için otomatik olarak bir puan belirlenir. Ardından bir odak puanı oluşturulur ve bir monitör ekranında görüntülenir. Bu ekran, kullanıcının kalite kontrolü için kullanılan alanları seçmesine yardımcı olacak bir referanstır.

Görsel kontrollerin verimliliğini artırmak
Yukarıdakilere ek olarak, NZAcquire sanal slaydın tüm görüntüsü üzerinde odak başarılı/başarısız dağılımını görüntüleyebilir. Bu ekran, kullanıcının kalite kontrolü için kullanılan alanları seçmesine yardımcı olacak bir referanstır.

Ayrıca odak başarılı/başarısız puanlaması yapabilir ve taranan görüntülerden ayarlanabilir bir standart puan veya daha düşük olan görüntüleri çıkarabilir/tanımlayabilirsiniz.

Çözümler

Değerli bir iş akışı oluşturan işlevsellik

Tarama

Yüksek hız ve yüksek çözünürlüklü görüntü yakalama için son teknoloji görüntüleme.

Görüntü

Şıklık ve sadelikle oluşturulmuş güçlü lam tarama sistemi.

Paylaşım

Güçlü yazılım, tek başına veya mevcut iş akışınıza entegre bir çözüm olarak ''tüm lam taramalarınızı'' (WSI) dünya genelinde paylaşım ve yönetim kolaylığı sağlar.

Bağlantı

Deksan teknik ekibi yapmak istediğiniz şeyler için size yardımcı olacaktır.